۳۵ فیلم و ایده به مرحله نهایی المپیاد فیلمسازی نوجوانان رسیدند
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۱ | کد خبر: ۳۶۸۷۴۳۱۴
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، نوجوانان صاحب ایده و فیلمهای منتخب و راهیافتگان به ششمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران معرفی شدند. فهرست این نوجوانان که از سراسر کشور و بعد از دو سال برگزاری غیرحضوری در المپیاد ششم حضور خواهند یافت، بدون اولویت به شرح زیر اعلام میشود:
*فیلمهای داستانی:
زهرا حلوایی کارگردان فیلم کوتاه «من سیبم را خوردم» از لاهیجان
آیلین محمودزاده هریس کارگردان فیلم کوتاه «تحفه» از مراغه
دانیال نجفی کارگردان فیلم کوتاه «غبار» از یزد
عسل خجندیراد کارگردان فیلم کوتاه «آزاد» از لاهیجان
امیرحسین قاسمی کارگردان فیلم کوتاه «باور سرخ» از میبد
سیدمحمد باقرحسنی کارگردان فیلم کوتاه «اعلامیه» از قم
سیدابوالفضل کاظمی کارگردان فیلم کوتاه «حسرت» از زاهدان
ابوالفضل حیدری کارگردان فیلم کوتاه «غول چراغ جادو» از یزد
بنیامین خدابنده کارگردان فیلم کوتاه «آخرین رنگ این شهر» از سراوان
فاطمه بیتا بهزادی کارگردان فیلم کوتاه «معکوس» از فین بندرعباس
سجاد اسماعیلی علیائی کارگردان فیلم کوتاه «قانون سوم» از یزد
نارین زارع کارگردان فیلم کوتاه «محبوب» از سنندج
شایان مقامی کارگردان فیلم کوتاه «بعد از ظهر نارنجی» از آباده
آرش نیکو کارگردان فیلم کوتاه «تلاقی» از آباده
*فیلمهای پویانمایی:
پارسا محمدی کارگردان فیلم کوتاه «اجاق» از زنجان
محمدمتین رستمی کارگردان فیلم کوتاه «تلنگر» از خمینیشهر
سیدعلیرضا زارعی کارگردان فیلم کوتاه «کتاب سفید» از مرودشت
پارسا خسروی نژاد کارگردان فیلم کوتاه «نابودی» از تهران
مائده عاقبتی کارگردان فیلم کوتاه «مورچه» از محمدیه
آنیسا هراتیخو کارگردان فیلم کوتاه «دوازده» از همدان
*فیلمهای مستند:
علی عسگریزاده لمجیری کارگردان فیلم کوتاه «sky boy» از اصفهان
همایون جعفرپور کارگردان فیلم کوتاه «چندتا» از فین بندرعباس
مسعود معماری کارگردان فیلم کوتاه «نوک آویز» از فین بندرعباس
آیناز علی پوری کارگردان فیلم کوتاه «مسیر من» از تهران
ثمین عالیزاده کارگردان فیلم کوتاه «در پشت شهر» از فین بندرعباس
سارا عابدی کارگردان فیلم کوتاه «روزی، روزگاری، پدربزرگ، مادربزرگ» از کرج
*بخش «ایده»:
سیدمحمد هاشمی با ایده «معبر» از آباده
پریسا آژ کارگردان با ایده «صندوق انتقادات» از ایلام
سیده روژینا میرسید با ایده «ستارههای درخشان» از ملارد
مسعود نوع دوست با ایده «حرف» از قم
پارسا یزدان مقدم با ایده «شب پرستاره» از تهران
سیده دینا قاضی با ایده «کوزه شکسته» از جغتای خراسان رضوی
زهرا محمودی با ایده «پلاک ۱۳۰» از هچیرود چالوش
محمدبردیا ابوذر با ایده «طبقه وسطی» از قم
نرگس رحیمی کارگردان با ایده «قضاوت» از اردبیل
ششمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان کشور سی دی تا سوم بهمن ۱۴۰۱ توسط بنیاد سینمایی فارابی در تهران برگزار میشود
بیشتر بخوانید: اخباری که در وبسایت منتشر نمیشوند!
منبع: خبرگزاری صدا و سیما
کلیدواژه: کارگردان فیلم کوتاه
درخواست حذف خبر:
«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را بهطور اتوماتیک از وبسایت www.iribnews.ir دریافت کردهاست، لذا منبع این خبر، وبسایت «خبرگزاری صدا و سیما» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۶۸۷۴۳۱۴ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتیکه در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
خبر بعدی:
آغاز به کار نوزدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کودکان و نوجوانان
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان ؛ مسئول دبیرخانه مرحله استانی نوزدهمین جشنواره «هنرهای نمایشی کودکان و نوجوانان» کانون گفت: در این جشنواره ۱۶ گروه نمایش در بخشهای کانونی و آزاد با شیوهی اجرای (عروسکی و زنده_عروسکی) با موضوعات توجه به نامداران، امیدآفرینی، آیینهای بومی، سنتی، مذهبی، طنز، محیط زیست و آزاد در ردهی سنی نوجوانان و جوانان ۱۲ تا ۲۲ سال، به رقابت با یکدیگر میپردازند که با انتخاب هیئت داوران متشکل از «امیر شیخ جبلی»، «منصورقربانی» و «منیر السادات سجادیان»، ۳ گروه به عنوان نماینده استان اصفهان به مرحله کشوری راه خواهند یافت.
مریم حسینی افزود: این جشنواره امروز یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ از ساعت ۹ صبح کار خود را در سالن نمایش تالار هنر شهرداری اصفهان کار خود را آغاز میکند و تا پایان روز دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ادامه دارد.
آیین پایانی این جشنواره سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ در تالارهنر شهرداری اصفهان از ساعت ۹ الی ۱۲ با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان میدهد.